Yangın Kapıları

Yangın Kapıları

Standart ölçü ve özelliklerin yanında, talebe nazaran istenilen özellik, ebat ve aksesuarlarla da üretilebilen firmamız eson derece kaliteli yangın kapıları imalatı ve hizmeti vermektedir.

Yangın kapıları yangın anında, binalarda bölümler arası yangın geçişini belirli bir vakit aralığında engellerken aynı anda insanoğluın geçmiş olmasına olanak elde eden kapılardır.

Garaj kapılarını emsallerinden farklı kılan, montaj ve servis kalitesinin yanında, kullanılan malzemelerin kalitesi ve sistemin her bir parçasının diğeriyle uyumudur. Kullanılan malzemelerin ayırt edici özellikleri şöyle sıralanabilir.

Yangın Kapıları Özellikleri
EN 1634-1 standartlarına bakılırsa kontrol edilmiştir. 60 ve 120 dakika yangına dayanım sertifikasına sahiptir.
Standart ebatlarda ve müşteri ölçülerine göre üretilebilmektedir.
Standart ebatlarda devamlı stok tutulmaktadır. çünkü standart ebatlı kapılar çok hızlı teslim edilebilmektedir.

Standart Ebatlar ( inşaat boşluk ölçüleri )
900 x 2050 / 1000 x 2050
900 x 2100 / 1000 x 2100
900 x 2150 / 1000 x 2150
Yükseklik ölçüleri 2050/2100/2150 mm olan kapılar çift yönlü kullanılabilmektedir. çünkü şantiyelerde yön konusunda yapılabilecek hataların önüne geçilmektedir. Ayrıca sipariş aşamasında çok daha pratik ve hızlı olunabilmektedir.
Kapılar, robot sistemli çağıl boya tesislerimizde elektrostatik toz boya ile kaplanmaktadır.
Kapılarda standart renk RAL 9002 olmakla birlikte istenen tüm RAL renkleri uygulanabilmektedir.***
Kasa ve kanatlara ayrı renk uygulaması yapılabilmektedir. Ayrıca kapı kanatlarının dış ve iç yüzeylerine farklı renk uygulaması da mümkündür.***
Kapılarda kullanılan kanat ve kasa sacı galvanizlidir. Bundan dolayı kapıların korozyon dayanımı çok yüksektir.
Kullanılan galvanizli saclar elektrostatik toz boya uygulamasına uygun özel yüzeye haizdir.
Kapı kasası, özel kesit dizaynı sebebiyle çok rigid bir yapıya haizdir.
Kasa üzerindeki fitil yuvasına uygun , 35 x 2 mm ebadında yüksek kaliteli ısıyla genleşen yangın fitili kullanılmaktadır.
Kasalarda toz fitili yuvası mevcuttur. Müşteri talebine bağlı olarak hava ve ses yalıtımı elde eden epdm fitiller temin edilmektedir. (opsiyonel)
Kapılarda özel rulmanlı ağır hizmet tipi menteşeler kullanılmaktadır.
Kapılarda kullanılan menteşeler yaylıdır. Yaylı menteşeler yangın kapılarının devamlı kapalı kalmasını yada açık koridor kapılarında gelen yangın sinyali ile beraber kanatların kapanmasını sağlar. Yaylı menteşe kullanılan kapılarda hidrolik kapatıcı kullanılması lüzumlu değildir. şundan dolayı maliyet avantajı sağlanmaktadır.
Çift kanatlı kapılarda kanatların sırayla kapanmasını sağlayan sıralayıcı uygulanabilmektedir. (opsiyonel)
Her bir kasa, üzerinde bulunan 10 ad montaj yuvasına uygulanacak universal dübeller aracılığıyla direkt olarak duvara monte edilmektedir. Montaj için extra profil kasa yapılmasına ihtiyaç yoktur. Bu da ciddi maliyet avantajları sağlamaktadır. Ayrıca firmamız, tecrübelerine dayanarak geliştirmiş olduğu kasa alt kulakları yardımıyla, kasanın sağ ve sol profilleri yere sabitlenebilmekte, böylece kasa ile inşaat yapısı çok güçlü bir bağlantıya kavuşmaktadır. Sonraki dönemlerde kullanımla birlikte kasanın dönmesi vs. Benzer biçimde sorunlar yaşanmamaktadır.
Anatlar içinde uygun yerlerde aksesuar ve hidrolik kapatıcı montajı için destek plakaları mevcuttur.
Kasalar 3 parça, de monte olarak dizayn edilmiştir. Kasa parçalarını bir birine montajı lego parçaları benzer biçimde çok pratiktir. Kasaların de monte olması ciddi nakliye avantajları sağlamaktadır.
Tüm kasalar ve kanatlar yüksek kalınlıkta ambalaj naylonu paketlerine haizdir. Kanat ambalaj naylonları montajdan sonrasında da kapıların üzerinde tutulabilmektedir. Böylece kapı montajından sonrasında yapılabilecek sıva tamiratı ve boya işleri sebebiyle kapılar zarar görmemektedir.
Kapılar paletlerde sevk edilmektedir. Her palette 15 ekip tek kanat kapı paketlenebilmektedir.
Yangın kapıları standart olarak tüm duvar kalınlıklarına uygun şekilde yarım kasaya haizdir. Tam kasa talep edilmesi durumunda standart yarım kasa, extra sağlanacak profillerle tam kasaya uygun hale getirilebilmektedir.***


Kollu Bariyer Sistemleri Friday, 17 August 2018
Endüstriyel Kapı Sistemleri Friday, 17 August 2018
Kepenk Sistemleri Friday, 17 August 2018
Yükleme Rampaları Friday, 17 August 2018
Ankara Katlanır PVC Kapı Wednesday, 15 August 2018
Seksiyonel Garaj Kapısı Ankara Wednesday, 15 August 2018
Fotoselli Kapı Ankara Wednesday, 15 August 2018
Ankara Otomatik Kepenk Tuesday, 17 July 2018